Učenici 3.b OŠ Strahoninec posjetili „Tvornicu učitelja“

Studenti 5. godine Učiteljskog fakulteta – Odsjeka u Čakovcu, pod „dirigentskom palicom“  dr.sc. Gorana Lapata minulog su četvrtka ugostili učenike 3.b razreda OŠ Strahoninec. Znatiželjnim su mališanima  predstavili svoje buduće zvanje i pokazali kako na zanimljiv i zabavan način mogu učiti i spoznavati svoje okružje. Gosti su im se odužili sviranjem i pjevanjem u čemu su im se na kraju, u izuzetno ugodnom ozračju,  pridružili i njihovi domaćini.

Evo što su nakon posjeta rekli sami učenici.

NEDA: Posjetili smo Učiteljski fakultet u Čakovcu. Saznali smo kako se postaje učitelj. Budući učitelji bili su ugodno iznenađeni što smo u tako kratkom roku savladali sviranje blok flaute. Jako se veselim idućem posjetu fakultetu.

VIKTORIA: Sjedili smo sa studenticama i studentima. Oni su naučili nešto od nas i mi od njih. Bilo je puno profesora, profesorica i studenata. Nama je tamo bilo jako lijepo i zabavno. Zahvaljujemo im što su nas pozvali u goste.

MAKSIM: U sklopu nastave hrvatskoga jezika i glazbene kulture na papirić smo pisali poruke za Božić. Na nastavi prirode i društva učili smo o zavičajima i gledali razne filmove. Najviše mi se svidjela informatička  radionica jer smo mikroskopom promatrali kožicu luka.

EMA: Na fakultetu smo pisali, računali, pjevali, pisali poruke jedni drugima koje smo zalijepili u jedno veliko srce. Studentima smo svirali da vide što je nas naš učitelj Mario naučio. Bilo mi je jako lijepo i možda ću i ja jednoga dana tamo studirati postati učiteljica.

MIRNA: Sudjelovali smo na radionicama: matematike, informatike, prirode i društva, glazbene kulture. Najviše mi se dopalo što smo na kraju odsvirali na flautama Love me Tender i otpjevali „Život nije siv“.

MAGDALENA: Osjećala sam se kao prava studentica. Bilo mi je jako lijepo i poučno. Studenti su nam održali predavanja, a na kraju smo ih mi počastili sviranjem blok flaute. Naš posjet završio je s prekrasnim radovima, slatkišima i s puno fotografiranja. Bilo je to jako lijepo iskustvo i veselim se ponovnom susretu

objavio: Danijela Slavković   datum: 17. 11. 2017.

« Svibanj 2018 »