Logo liga u našoj školi

Učenici dodatne nastave iz informatike, već tradicionalno,  i ove godine sudjeluju u natjecanju iz programiranja Logo liga. Riječ je o natjecanju u programiranju u programskom jeziku Logo koje se provodi kroz šest kola tijekom školske godine, te na kojem mogu sudjelovati svi učenici osnovnih škola Republike Hrvatske. Natjecanje je osnovao Hrvatski savez informatičara s ciljem popularizacije programiranja među učenicima. Učenici su organizirani u ekipe svojih škola ili informatičkih klubova te se natječu pojedinačno i kao ekipa.

Za svako kolo natjecanja je pripremljeno osam zadataka različite težine s različitim brojem bodova. Zadaci se rješavaju u programskom jeziku Logo, koristeći FMSLogo, a natjecanje traje tri sata (180 min). Natjecanje se može provesti unutar zadanog perioda za pojedino kolo, a o točnom terminu odlučuje voditelj ekipe u dogovoru s članovima ekipe. Nakon završetka pojedinog kola natjecanja, na web stranicama Hrvatske Logo Lige objavljuju se pojedinačni i ekipni rezultati za tekuće kolo, kao i ukupni rezultati za sva do tada održana kola natjecanja. Pojedinačni rezultati se objavljuju za svaki razred posebno, kao i za sve natjecatelje zajedno. Ekipni rezultati se objavljuju tako da se u obzir uzimaju tri najbolja rezultata iz svake ekipe.
U ponedjeljak, 20. studenoga, u našoj informatičkoj učionici održano je drugo kolo. U ovom kolu sudjelovali su učenici: 7. razred – Leon Katanec, Fran Krsto Pilić, Nikola Toplek, Mišel Hergotić, Edo Novak; 5. razred – Sebastijan Zadravec, Noa Kolar, Dino Soldat, Hana Đukes, Veronika Martinčević, Roko Dunjko, Manuela Hanžeković; 4. razred – Leon Toplek.
Učenici su i ovaj put osvojili odlične rezultate koje možete pratiti na linku

objavio: Vesna Mikulić   datum: 24. 11. 2017.

« Prosinac 2017 »