STEP - Students & Teachers Education Power

Teme našeg projekta su poboljšanje kvalitete Škole i metoda rada kroz inovacije kurikuluma, uporabu IKT i novih tehnologija, njegovanje kreativnosti i pripremu nastavnika i učenika za budućnost. Istraživanjem potreba učenika i nastavnika pokazalo se da je Školi potrebno upravo jačanje kompetencija u IKT polju, uvođenje noviteta u Kurikulum uz primjenu novih metoda poučavanja i podizanje kreativnosti. Dosadašnji rad nastavnika na tim područjima polučio je bolje rezultate u napredovanju učenika, stoga želimo držati korak s tehnologijom i koristiti IKT i nove tehnologije za dobrobit društva, razvoj digitalnih kompetencija, novih metoda poučavanja u formalnom i neformalnom učenju i poticanje kreativnosti kako nastavnika, tako i učenika. Ujedno želimo učenicima pružiti mogućnosti da ispune svoje potencijale prilagodbom sadržaja nastave i metoda rada njihovim potrebama, od učenika s posebnim potrebama do onih darovitih. Na taj način učenici će biti motiviraniji za učenje i rad, a kroz poticanje njihovih talenata i inovativnosti kroz kreativnost, lakše će stjecati osnovne vještine i kompetencije potrebne za njihovo buduće školovanje i posao, čime će se povećati njihova zapošljivost i konkurentnost na tržištu rada. Kroz projekt želimo njegovati toleranciju, interkulturalnost, digitalno građanstvo i pismenost, socijalnu inkluziju, pozitivne stavove učenika, nastavnika i šire zajednice za život u EU zajednici kao aktivnih članova društva.

Osnovni ciljevi projekta su:

1. poticanje i ostvarivanje cjeloživotnog učenja učitelja i učenika kroz ostvarivanje mobilnosti i aktivnosti u projektu u svrhu jačanja njihovih ključnih kompetencija i vještina

2. povećanje kvalitete i učinkovitosti nastave te modernizacija kroz uvođenje novih metoda poučavanja i učenja, uporabu IKT i digitalnih materijala u formalnom i neformalnom učenju

3. poticanje kreativnosti i inovativnosti, kroz interkulturalizam i internacionalizaciju ustanove

Mobilnosti u projektu:

U projektu će 6 nastavnika sudjelovati na strukturiranim tečajevima u Europi i na job shadowingu:

1. Španjolska: „How to create an e-learning platform and a website“, tečaj

2. Malta: „CLIL for Learning“, tečaj