Krunidba kralja Tomislava

20.02.2008.godine 4.b razred na satovima prirode i hrvatskog jezika s malo mašte vratio se u 9. i 10. st. naše povijesti. Točnije, upoznali su neke kneževe, njihove posjede, kao i ratove koje su vodili.

Osobno su prisustvovali krunidbi kralja Tomislava. Zajedno s kraljem Tomislavom, u njegovom dvorcu, dali su obećanje da će biti hrabri, marljivi i pošteni Hrvati, a zatim se prepustili pričama s dvora. Vodili su intervju s kraljem Tomislavom i saznali zanimljivosti iz njegova života.

Svoja događanja, rad, igru ali ponajprije učenje zabilježili su fotoaparatom.

Pri kraju nastavnog dana bili su pomalo umorni , ali još uvijek puni znatiželje za još i još više sadržaja. Iznijeli su neka svoja razmišljanja o takvoj nastavi.

FILIP VABEC

Ovi satovi su mi se jako sviđali zato što nismo puno pisali i zato što sam bio vitez i okrunio kralja Tomislava. Mogli bi to ponoviti još koje dane. Lijepo mi je što smo ušli u prošlost kad su živjeli kneževi i kraljevi , ovaj dan je za čistu peticu ! Lijepo je što je došao i Miško kao kralj Tomislav. Juuupi !

LORENA AHEL

Ovi satovi su mi bili najzanimljiviji. Ostvarila se moja zamisao. Taj način nastave mi je najdraži. Sviđa mi se što sjedimo u grupama., surađujemo i učimo na taj način.  Jako volim istraživati i znati nešto o povijesti. Sviđa mi se što smo se obukli u kraljeve i kraljevne. Ja volim učiti uz igru.

ANJA MIKAC

Bilo je vrlo zanimljivo i vrlo maštovito. Nisam toliko očekivala. Naučila sam nešto više o kneževima i kraljevima u našoj povijesti. Voljela bih to ponoviti. U grupi se nismo svađali i bili smo složni. Integrirani dani su super jer tada imamo malo ovo - malo ono.

JANA SMRTIĆ

Današnji dan bio je izvrstan, zbog svih stvari koje smo radili. Voljela bih ponoviti više puta ovakav dan. Sve ono što smo radili ostat će zapisano u mojoj glavi kao u jednom pismu.

LANA CMREČNJAK

Nakon ovih satova osjećam se super , zato što sam više naučila o kneževima, kralju Tomislavu i ostalim kraljevima i zato što smo učili uz igru. Najviše mi se sviđalo kada smo Tomislava iz našeg razreda proglasili prvim hrvatskim kraljem. Na satu hrvatskog jezika sviđao mi se zamišljeni razgovor s prvim kraljem. Ništa ne bih promijenila u ovom današnjem danu. Ovaj dan bih ocijenila sa čistom peticom.

MELANI BALIĆ

Današnji dan mi se svidio zato što sam naučila nešto novo o hrvatskoj povijesti. Svidjelo mi se to što smo svi u razredu imali plašteve i krune. Svi  smo se osjećali kao mali kraljevi. Dobili smo novi dvorac i poslikali se kraj njega. Bilo je sve SUPER! Šteta što nismo još i nešto slikali vezano uz kraljeve ili krunidbu kralja Tomislava.

objavio: Danijela Slavković   datum: 22. 2. 2008.